Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy zaprasza na spotkanie autorskie z o. Leonem Zdzisławem Pokorskim, który zaprezentuje zbiór poezji „Wędrując z aniołami”

2

 

O. Leon Zdzisław Pokorski, franciszkanin w Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Ukończył Niższe Seminarium Duchowne w Wieliczce oraz studia filozoficzno-teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Instytucie Księży Misjonarzy w Krakowie, uwieńczone pracą magisterską z zakresu psychologii.

Poeta, który sprowadził anioły na ziemię, przypisując im ludzkie atrybuty i słabości, które dotykają człowieka. Interesuje się teatrem, muzyką, malarstwem i poezją. Jest krytykiem literackim, dziennikarzem i poetą.

Opublikował zbiory wierszy tj.: Spojrzenia, Godzina okrojona życiem, Anioły też płaczą, W cieniu skrzydeł, W blasku Serafina, Anioł nieborak siedzi zasmucony, Wędrując z aniołami; teksty piosenek, wydał płyty autorskie wraz z Dorotą Wawryszczuk, która uświetni spotkanie śpiewając jego wiersze.

Jest organizatorem wielu imprez artystycznych w Krakowie i innych miastach.

Od 2002 przynależy do Krakowskiego Bractwa Kurkowego w Krakowie. W 2015 roku został jego marszałkiem. Należy do Zakonu Rycerskiego św. Sebastiana, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz jest kapelanem zarządu. Jest członkiem Komitetu Budowy Pomnika króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu, gdzie również pełni, rolę kapelana. Jest Templariuszem i kapelanem komandorii małopolskiej.

O. Leon jest również autorem prośby popierającej kanonizację Marii De Mattias. Poświęcił jej kilka swoich wierszy i publikacji prasowych.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomiki wierszy o. Leona.

Serdecznie zapraszamy 10 maja 2024 r., godz. 17.00!

00510a31