W czwartek 30.05.2024 obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz. 1100 ruszyliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, ulicami Jana Pawła II i Gałczyńskiego.  Oddaliśmy Panu publiczną cześć. Zaprosiliśmy Go do wszystkich zaułków naszego życia. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i radosnego świętowania.

Zdjęcia z przebiegu uroczystości umieszczone są w Galerii.


 Podziękowanie za przygotowanie oraz udział w uroczystej procesji eucharystycznej BOŻEGO CIAŁA

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim wspólnotom za przygotowanie i dekorację ołtarzy – członkom Żywego Różańca, rodzicom i dzieciom I Komunii i Rocznicy, Radzie Parafialnej oraz młodzieży i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Za szczególny wysiłek w przygotowaniach liturgii i procesji panu Józefowi Lejczak.

Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza i ich opiekunowi ks. Piotrowi, za przygotowanie i udział w świętej liturgii, prowadzenie śpiewu pani Wiktorii.

Dziękuje za udział w procesji dzieciom I Komunii, Rocznicy wraz z rodzicami, dziewczynkom i chłopcom za sypanie kwiatów.

Dziękuję uczestnikom procesji niosących chorągwie, panom niosącym baldachim, górnikom, panu Dawidowi Sarbak za troskę o nagłośnienie.

Dziękuję bardzo panu Leszkowi Rudzińskiemu, naszemu fotografowi i redaktorowi internetowej Strony Parafialnej, za dokumentowanie i publikację ważnych wydarzeń z życia parafii.

Dziękuję Policji z Bolesławca za czuwanie nad bezpieczeństwem biorących udział w procesji.

Dziękuję wszystkim Wiernym tak licznie uczestniczącym w Uroczystości Bożego Ciała.

 

BÓG ZAPŁAĆ - PROBOSZCZ